
Wijnkelder: Merelstraat 17a - 3950 Bocholt (Reppel)
Concept-store: Toekomststraat 2 - 3960 Bree (industrieterrein Peerderbaan 1425)
tel : 0475 50 51 67 mail: bodega@telenet.be BTW: BE 0678 509 258
Openingsuren Concept store
Zaterdag: op afspraak
Donderdag: van 19.00u tot 22.00u
Andere momenten: op afspraak
Land: Australië - South Eastern
Alcohol: 13,5% vol
Afsluiting: Kurk
Inhoud: 75 cl
Druiven: Durif, Shiraz, Grenache
Beschrijving:
Een intense volle helderrode wijn met toegankelijke aroma’s. U proeft een perfecte balans tussen vanille aroma’s en rijp rood fruit. Het vanille aroma wordt aangevuld door de subtiele smaak van chocolade en een
cederhout-achtige kruidigheid. Een goed gebalanceerde wijn met gemiddelde
tannines en heerlijk zachte afdronk.
Foodmatch:
De wijn gaat perfect samen gaat met rood vlees, wild en stoofpotten.

19 Crimes "Het verhaal"
19 Crimes is niet zomaar een wijnnaam, maar eentje met een diepe betekenis. De naam komt van een wet die in 1788 in het Verenigd Koninkrijk werd aangenomen: ‘The 19 Crimes’. Deze wet werd in het leven geroepen om de gevangenissen in het Verenigd Koninkrijk te ontlasten en om de nieuw gevormde kolonie Australië te bevolken. Er werden 19 misdaden vastgesteld met als straf deportatie naar Australië.
Veel van de criminelen haalden de overtocht niet en kregen een zeemansgraf. Degenen die in Australië aankwamen wachtten een zware tijd.
John Boyle O’Reilly – dichter, journalist en schrijver – was lid van de Irish Republican Brotherhood of Fenians. Zijn lidmaatschap van de Brotherhood was de reden dat hij gedeporteerd werd naar Australië. Over zijn transport naar Australië schreef hij:
‘‘Alleen zij die er zelf bij waren en het geraas van de duivels en de verschrikkelijke geluiden van wanhoop hebben gehoord, kunnen zich de horror van het ruim van een schip vol veroordeelden voorstellen.’’
Wijnmaker Tony Robinson creëerde deze wijnen om de eerste kolonisten te eren. De Australiërs zeggen over de 19 Crimes wijnen: ‘het zou een misdaad zijn om deze wijn niet te drinken’. 19 Crimes eert de cultuur die de gedeporteerden opgebouwd hebben en de geschiedenis die zij daarmee schreven.
19 Crimes "Het etiket"
Alle wijnen van 19 Crimes springen direct in het oog dankzij het bijzondere etiket. 19 Crimes heeft een app ontwikkeld, waarmee u met uw smartphone de wijn als het ware tot leven brengt. Elk etiket verteld u zelf voor welke misdaad ze gedeporteerd zijn. Spannend, uniek in de drankenwereld en zeker de moeite waard om eens uit te proberen.
19 Crimes "De kurk"
Op elke Kurk van de 19 crimes wijnen staat 1 van de 19 crimes beschreven. Kan jij ze alle 19 verzamelen?